5th Part

3. listopadu 2012 v 13:11 | Tessie |  Exuse Me

Pátý díl

...mojí vlastní povídky ...

Exuse me

..."Kluci?" zeptala jsem se opatrně...
-
Všichni se na mě naráz podívali v očekávání, protože jsem to řekla velmi naléhavým tónem.
"Kluci, nevíte co je se Zaynem?" zeptala jsem se jakoby nic, ikdyž jsem všechno věděla do nejmenšího detailu. V místonosti bylo cítit napětí.
"NE!" zakřičel do ticha, které zavládalo u našeho stolku, Harry a bouchnul přitom zatnutou pěstí do stolu. Nadsokčila jsem leknutím. Ostatní se očividně taky lekli a teď se koukali nechápevě na Harryho.
"Co to do tebe vjelo Harry? Co se s váma všema děje?!" zeptal se Lou a přitom očima probodával Harryho.
"Ale nic, támhle pan dokonalý si myslí, že má nárok na všechno, když je z nás nejoblíbenější!" odsekl.
"Sakra co to meleš? Nejoblíbenější?! Harry vzpamatuj se! Jeden bez druhého nejsme nic a ty máš pocit, že Zayn vyčnívá a všichni ho mají nejradši? Copak si nevzpomínáš jak na koncertech polovina holek má transparenty a plakáty jenom o tom jak moc si tě chtějí vzít a jak moc tě milujou? řekl Louis. Když to říkal, nejprve kříčel a pak pomalu stišoval hlas až skoro šeptal.
"ALE...!" začal Harry větu, ale víc už říct nestačil, jelikož přišla servírka.
"Prosím." řekla a podala mi moje kafe. Usmála se. Ale né na mě. Na Nialla, který se jí koukal přímo do výstřihu a taky se usmíval.
"Děkuju" přerušila jsem jejich chvilku. Podívala jsem se ven a Zayn tam pořád ještě seděl. Sám. Zabalený v šále. Brečel.
Jakmile ta mladá slečna odešla, Harry se zvedl, zasunul židli, vzal si z věšáku kabát a odšel.
"Promiňte kluci, já nechtěla." řekla jsem a cítila se velmi provinile.
"Sakra co jsem to udělala? Já sem ale pitomá... musím jít za ním!"
Zvedla jsem se a rozběhla jsem se za Harrym. Všimla jsem si, že když procházel kolem Zayna, zabíjel ho pohledem. Pořád se na něj díval a on se musel cíti příšerně. Zaynovi ukápla slza... jedna... asi by se i rozbrečel, ale na to už neměl sílu.
Když Harry odešel za roh, doběhla jsem ho.
"Počkej!" okřikla jsem ho. Zastavil. Stál ke mě zády a nic neříkal. Čekal až k němu přijdu blíž. Stoupla jsem si před něj a uviděla jeho opuchlé, červené, uslzené oči.
"Neprojdeme se?" nabídla jsem mu. Přikývl. Začali jsme dělat malé krůčky a pomalu jsme zrychlovali. Když už jsme šli normílně zeptala jsem se ho co se stalo. Zastavil se. Podíval se mi dlouze do očí. Pousmál se, ale jen tak trošku, že na mě vykoukl pouze jen jeden z jeho ďolíčků. Pak zase posmutněl.
"Nevím..." zašeptal "... co se děje se Zaynem? Sakra tak moc mě to štve... je poslední dobou nějakej... divnej... uzavřenej... nic nám neříká a chodí jak tělo bez duše... a pak tohle..."
"Co tím myslíš?" zeptala jsem se.
"To neřeš... ale taky se tě na něco chci zeptat... proč mám pocit, že víš víc než já? Víc než všichni z nás." zeptal se a ve mně hrklo.
"Co mám sakra dělat? Slíbila jsem, že to nikomu neřeknu.."
"No... slíbila jsem Zaynovi, že to nikomu neřeknu. Prý vám to řekne sám." odpověděla jsem. Harry se na mě podíval psíma smutnýma očima.
"No tak dobře.." slitovala jsem se nad ním "ale nesmíš to nikmu říct! A hlavně Zayn nesmí vědět, že to víš!"
Přikývl.
"Zaynova sestra má nemoc. Nemoc smrtelnou. Nějak poškozenou imunitu. Jakmile dostane nějakou nemoc, jakoukoli, může umřít. A Zayn má strach. Né jenom o ní, ale i o vás, o sebe. Je z toho úplně na prášky a myslím, že nikdo asi neví, jak se teď cítí...." zesklovatěly mi oči.
"Aha. Tak to je mi moc líto. Proč mi to neřekl? Proč nám to neřekl? Sakra já sem tak blbej!" řakl Harold a bylo vidět, že je mu taky do pláče.
"Ale nejsi..." ujistila jsem ho.
"SEM! Já... byl jsem na Zayna hnusnej, protože jste spolu seděli na lavičce a...."
"... a to ti vadilo? Proto jste se pak hádali? Proč?" nenechala jsem ho doříct větu. Usmál se.
"Proto..." řekl. To co následovalo mě překvapilo...
Přišel ke mně blíž... Přitáhl si mě k sobě... Naklonil se ke mně... a... políbil mě. Ne jako Zayn na tvář. Bylo to mnohem víc osobní. Tak moc, že jsem opět v břiše cítila motýlky. Když se naše rty spojily po prvé za dlouhou dobu sem se cítila šťastná...
Pochopila jsem to... všechno.
----------
Autor: Tessie :)*
Líbilo? Tak komentujte a dole je anketa, tak nezapomeňte hlasovat :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Carly Carly | 3. listopadu 2012 v 13:31 | Reagovat

Dokonalost :*
Chudák Hazza :) se pohadal se Zaynem kvuli holce :DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama